Sakkcsapatunk ezüstérmes
2024. 02. 24.

2024. február 24-én a kecskeméti Katona József Gimnázium adott otthont a Sakk Diákolimpia vármegyei döntőjének, ahol az iskolák sakkcsapatai mérték össze tudásukat. A Piarista Iskola csapata a középiskolás fiúk kategóriájában indult.

Diákjaink végig versenyben voltak az országos döntőt érő bajnoki címért, sajnos a későbbi győztes, a kunszentmiklósi Baksay Gimnázium elleni rangadón rosszul jöttünk ki a fordulópontokból. A többi csapatot azonban legyőztük, így a szépen csillogó ezüstérem került a piarista fiúk nyakába.

Mindenki nagyot küzdött, kitűnő volt a csapatszellem. Csapatunk legjobb pontszerzője Mohay Henrik lett, aki hibátlan, 100 %-os eredményt ért el a második táblán. Szépen helytállt két nyolcadikos diákunk is, akik korosztályuknál egy kategóriával feljebb szerepeltek.

A küzdelmes, hatórás verseny után a jól megérdemelt csapatsütizés következett.

Az ezüstérmes csapat tagjai: Zsirmik Zsombor 10a, Mohay Henrik 10b, Könyves András Benjámin 11b, Lakatos Endre 8c, Barcsay Andor 8c.