Adventi koszorúkötés és megáldás az óvodában
2025. 11. 30.

Az adventi várakozás örömteli kezdetét éltük meg az óvodás családokkal november 28-án, pénteken délután. Délután 4 órára vártuk a szülőket, testvéreket, hogy az óvodás gyermekekkel együtt alkotva készítsék el otthonukba az adventi koszorút. Mindhárom csoportban izgatottan várták a gyerekek szüleik érkezését. Ötletekben nem volt hiány, nagyon szép, és szimbólumokban gazdag koszorúk készültek. 

A koszorúkötést követően átsétáltunk a templomba, és Nagy Attila atya egy kedves gyermekkori történet elmondása után meggyújtotta az óvoda közös adventi koszorúján az első lángot. Az óvodapedagógusok erről a koszorúról adták tovább a templomban a lángot. Attila atya minden családhoz odalépve, egyenként megáldotta az elkészült adventi koszorúkat. Az ünnepi együttlétet a közös éneklés és a sötétben égő sok gyertyaláng tette még szebbé.

"Várj és ne félj, az Úr jön már, várj, és e félj, hű szívvel várj."

 . 

/sites/default/files/styles/tartalom_kep/public/2025-11/IMG_20251128_172100.jpg?h=bdd77680&itok=Q-TeZSlj
Submitted by szabo.krisztina on