Az adventi várakozás örömteli kezdetét éltük meg az óvodás családokkal november 28-án, pénteken délután. Délután 4 órára vártuk a szülőket, testvéreket, hogy az óvodás gyermekekkel együtt alkotva készítsék el otthonukba az adventi koszorút. Mindhárom csoportban izgatottan várták a gyerekek szüleik érkezését. Ötletekben nem volt hiány, nagyon szép, és szimbólumokban gazdag koszorúk készültek.
A koszorúkötést követően átsétáltunk a templomba, és Nagy Attila atya egy kedves gyermekkori történet elmondása után meggyújtotta az óvoda közös adventi koszorúján az első lángot. Az óvodapedagógusok erről a koszorúról adták tovább a templomban a lángot. Attila atya minden családhoz odalépve, egyenként megáldotta az elkészült adventi koszorúkat. Az ünnepi együttlétet a közös éneklés és a sötétben égő sok gyertyaláng tette még szebbé.
"Várj és ne félj, az Úr jön már, várj, és e félj, hű szívvel várj."
.