Arborétumok Napja középiskolásoknak
2026. 05. 19.

Idén május 15-én, pénteken ünnepelték a kecskeméti arborétumban a Magyar Arborétumok Napját egybekötve a Biológiai Sokféleség Napjával. Ebből az alkalomból középiskolások számára szerveztek egy olyan délelőttöt, amikor a diákok megismerkedhettek a 62 ha-os gyűjtemény növény- és állatvilágával, illetve hallhattak olyan ökológiai és erdészeti kérdésekről, ami különösen fontos térségünkben mint például Alföldfásítás, erdőtelepítés, kertkultúra. Idén a klímaváltozással összefüggésben a szárazságtűrő növények volt a kiemelt téma.

A délelőtt folyamán a 4 fős csapatok először vezetett séta keretében ismerkedtek fákkal, cserjékkel, majd ezután vetélkedő volt állathang-, tojás-, madár- és növényfelismerés, valamint teszt formájában.

A programon gimnáziumunk 10.c osztályának biológia tanulmányi területű tanulói közül 2 csapatban nyolcan vettek részt, és szép eredményeket értek el.

1. helyezés: Csikai Zsófia, Rabi Tamara, Suhajda Viki, Ujfalusi Anna és 3. helyezés: Horváth Csenge, Jakab Viktória, Kovács-Révész Koppány, Rigó Balázs

 

Gyurcsányi Emilia, szaktanár

/sites/default/files/styles/tartalom_kep/public/2026-05/1000029702.jpg?h=6b76e02b&itok=EOZPu9er
Submitted by gyurcsanyi.emilia on