Idén május 15-én, pénteken ünnepelték a kecskeméti arborétumban a Magyar Arborétumok Napját egybekötve a Biológiai Sokféleség Napjával. Ebből az alkalomból középiskolások számára szerveztek egy olyan délelőttöt, amikor a diákok megismerkedhettek a 62 ha-os gyűjtemény növény- és állatvilágával, illetve hallhattak olyan ökológiai és erdészeti kérdésekről, ami különösen fontos térségünkben mint például Alföldfásítás, erdőtelepítés, kertkultúra. Idén a klímaváltozással összefüggésben a szárazságtűrő növények volt a kiemelt téma.
A délelőtt folyamán a 4 fős csapatok először vezetett séta keretében ismerkedtek fákkal, cserjékkel, majd ezután vetélkedő volt állathang-, tojás-, madár- és növényfelismerés, valamint teszt formájában.
A programon gimnáziumunk 10.c osztályának biológia tanulmányi területű tanulói közül 2 csapatban nyolcan vettek részt, és szép eredményeket értek el.
1. helyezés: Csikai Zsófia, Rabi Tamara, Suhajda Viki, Ujfalusi Anna és 3. helyezés: Horváth Csenge, Jakab Viktória, Kovács-Révész Koppány, Rigó Balázs
Gyurcsányi Emilia, szaktanár