Emlékeimben úgy él, hogy 2017-ben hasonlóan így év elején volt utoljára jelentősebb mennyiségű havazás és igazi lehetőség szánkózásra, hógolyózásra. Nagycsoportosaink többsége 2019-ben született, ebből következik, hogy óvodásaink most láthattak talán életükben először nagyobb mennyiségű havazást és érezhettek farkasordító hideget itt Magyarországon. A téli hó nemcsak szép látvány, de csodálatos lehetőség új tapasztalatok gyűjtésére a gyerekek számára!
A friss levegőn végzett aktív játék hozzájárul az egészséges fejlődéshez, segít a felesleges energia levezetésében.
A hóban való futkározás, hógolyózás erősíti az izmokat, javítja az egyensúlyt és a mozgáskoordinációt.
A hó több érzékszervre ható, élményszerű tanulást biztosít a gyerekek számára, tapintják, látják, hallják és megtapasztalják a hideg, puha vagy ropogós havat.
A hóember, hóvár, hóalagút, iglu építése fejleszti a kreativitást, a problémamegoldó gondolkodást és a térbeli érzékelést.
A közös, hóban való játék segít a gyerekeknek együttműködni, egymáshoz alkalmazkodni.
A természetes környezetben végzett önfeledt játék csökkenti a stresszt, örömet és boldogságot ad a gyerekeknek, erősíti kitartásukat és önbizalmukat.
Megtapasztaltuk, hogy a seprű nem csupán a hóember kezében hasznos eszköz, vagy a járda lesöprésére, hanem az óvoda épületébe való belépés előtt a magunkra tapadt havat is letisztíthatjuk vele cipőről, ruháról.
Milyen jó lenne, ha minden évben hasonló szép tél köszöntene ránk karácsony és újév tájékán.
Hajagosné Csernák Gizella/óvodapedagógus