2026. 04. 13.

Csikai Zsófia (10c) szép sikert ért el a 2026. évi Magyar Korcsoportos Sakkbajnokság országos döntőjén, amely 2026. április 6. és 12. között zajlott le. Zsófi, aki egyesületét, a Neumann János Egyetem TLSE csapatát képviselte, az erős U16-os mezőnyben a 7. helyet szerezte meg. Mivel ellenfelei többsége rendszeres résztvevője az európa- és világversenyeknek, az elért helyezése különösen dicséretes. A végeredmény ITT olvasható. 

Diákunk beszámolója:

"A Magyar Korcsoportos Bajnokság az eddigi versenyeim közül talán a legszínvonalasabb volt, amelynek Bük városa adott otthont. Online közvetítéses táblákon játszhattunk, így az érdeklődők is figyelemmel kísérhették a partikat. Jó érzés volt a korcsoportom legjobbjaival megmérkőzni, és kilenc hosszú, klasszikus játékidejű partit játszani, amelyekből rengeteget tanulhattam. A versenyen való részvételem fő célja a fejlődés és a játékrutinom javítása volt, emellett külön öröm számomra, hogy sikerült 29 Élő-pontot szereznem."

 

Submitted by talmacsi.jozsef on