Történelem óra keretében a Cifrapalotában jártunk az osztállyal. Egy nagyon érdekes előadást, majd interaktív órát tartottak nekünk az avarokról. Először a régészek munkájába kaphattunk bepillantást, hiszen a mai Mercedes gyár területén találták meg a legnagyobb avar kori települést, erről egy kis bemutató videó is készült. Utána csoportokban dolgoztunk, minden kiscsoport két-két kérdésre kereste a választ. A kiállítás anyagával megismerkedve bukkantunk rá a megoldásokra. Megtudtuk például, hogy honnan jöttek az avarok, hogyan éltek, mivel táplálkoztak, milyen volt a harcmodoruk. Sok érdekes dolgot láttunk és hallottunk: nagyon tetszett mindenkinek az arcrekonstrukció, az avarok használati tárgyai, a kiállított csontvázak és egy koponya, amit kézbe is foghattunk. A leleteket szemléletesen mutatják be, így sokkal szórakoztatóbb volt végignézni a kiállítási termeket.
Nagyon ajánlom az egész kiállítást, mert nagyon érdekes és sok új dolgot tanultunk a régészek munkájáról és az avarokról is.
Köszönjük a múzeum dolgozóinak a kedves fogadtatást és az emlékezetes órát.
Rózsa Hanna 9.a