Elindult a LauBeat
2026. 03. 08.

Februárban elindult a LauCast legújabb rovata, a LauBeat, amely a diákok nézeteire, meglátásaira és tapasztalataira fókuszál, mindig az adott hónap központi témájához kapcsolódva. A rovat célja, hogy egy könnyed, barátságos hangulatú beszélgetésen keresztül teret teremtsen a közös gondolkodásnak, miközben végig tiszteletteljes és befogadó marad.

A LauBeatet három állandó műsorvezető viszi: Fehér Zonga Szofi, Nagy Zsófia Nóra és Leitert Fanni (rovatvezető). Az első adás felvétele januárban zajlott. Arról beszélgettünk, hogy hogyan jelenik meg a sport a diákéletben, milyen élményeket hozhat magával, és mennyire könnyű – vagy éppen nehéz – beilleszteni a hétköznapokba. 

A következőkben Szofi és Zsófi ezen alkalomról írt reflexiói olvashatók:

 

“Nagyon izgalmas volt a LauBeat első felvétele. Először vettünk fel hangzó műsort együtt élesben, és a kezdeti nehézségek után egy nagyon szuper élmény lett. Nagyon várom, hogy a továbbiakban is együtt dolgozzunk a lányokkal.”

Fehér Zonga Szofi (9.a)

 

“Én nagyon jól éreztem magam a LauBeat podcast felvevése során. Szuper volt a hangulat, én nagyon élveztem. Voltak nehézségek, hogy jól mondjuk a szöveget, de könnyedén megoldottuk, elmondtuk jól. Én már alig várom a következő hangzó műsort.”

Nagy Zsófia Nóra (9.a)

Bízunk benne, hogy a LauBeat egy szórakoztató és kikapcsoló hanggá válik a hallgatók számára. Reméljük, egyre többen találnak majd ismerős gondolatokra a rovatban, és érzik úgy, hogy érdemes bekapcsolódni és odafigyelni a beszélgetésekre.

 

Leitert Fanni (11.a)

/sites/default/files/styles/tartalom_kep/public/2026-03/2.png?h=fd8356a7&itok=kmsxgzmT
Submitted by tozser.mark on