A Magyarországi Francia Intézet és a Goethe-Institut Budapest ismét meghirdette a Francia–Német Kvíz vetélkedőt, amelynek célja a többnyelvűség és a kulturális sokszínűség népszerűsítése. A versenyre olyan diákok jelentkezhettek, akik francia vagy német nyelvet tanulnak, és csapatokba szerveződve válaszoltak a francia és a német kultúrához kapcsolódó, mintegy harminc kérdésre.
A vetélkedő különlegessége abban rejlik, hogy a négyfős csapatok két németes és két franciás diákból álltak, így a résztvevőknek együttműködve, egymás tudását kiegészítve kellett megoldaniuk a feladatokat.
Iskolánkban április 23-án került sor a versenyre, amelyre idén négy csapat nevezett. A jó hangulatú megmérettetés során a diákok nemcsak tudásukat bizonyíthatták, hanem betekintést nyerhettek a francia és a német kultúra sokszínű világába is. (Az eredményeket később teszik közzé.)
Talmácsi József