A III. SzePi filmfesztiválon jártunk
2026. 04. 15.

A Média Műhely diákjai a műhely vezetőjével, Tőzsér Márkkal közösen, a tavalyi rendhagyó alkalmat idén hagyománnyá emelve részt vettek a III. SzePi Filmfesztiválon, amely nem csupán egy bemutatkozási lehetőség, hanem egy olyan alkotói tér, amely ösztönzi a fiatalokat a kreatív gondolkodásra, az önkifejezésre és a filmes eszközök tudatos használatára. A tizenkét fős csapat március 27-én pénteken InterCity járattal utazott Szegedre, ahol a program kezdete előtt rövid szabadidő állt rendelkezésükre, amit a városközpontban töltöttek el.

A vetítések 17:00 órakor kezdődtek a Dugonics András Piarista Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium falai között. Az esemény során tíz és egy plusz alkotást láthatott a közönség; a résztvevők és kísérő pedagógusaik az ország különböző pontjain található piarista iskolákból érkeztek. A bemutatott művek változatossága jól tükrözte a diákok gondolkodásmódját és alkotói látásmódját, miközben a fesztivál barátságos, támogató légköre végig érezhető volt.

Bár eredetileg azzal a tudattal érkezett a csapat, hogy idén nem neveztünk saját filmmel, a helyszínen mégis váratlan és örömteli fordulat ért bennünket. Négy MéDiák – Fehér Zonga Szofi rendezőként, Nagy Zsófia Nóra és Végh Zalán szereplőként, valamint Gubicza Marcell operatőr-vágóként – másik mentortanárunk, Borbély Beáta tanárnő koordinálásával a Csillagtengeren című dal videóklipjét gondolta újra kreatívan. Az ötletes képi világ és gondos kivitelezés a zsűri elismerését is kivívta: a legjobb vizuális effektért járó díjban részesült. Az eredményhirdetést követően személyesen is gratuláltunk a kisfilm készítőinek. Nagyon büszkék vagyunk rájuk!

Ezután kezdetét vette az est kötetlenebb, kapcsolatépítő szakasza. A jelenlévő diákokkal és pedagógusokkal folytatott beszélgetések során lehetőségünk nyílt tapasztalataink megosztására, szakmai eszmecserére, valamint egymás munkáinak építő értékelésére. Azok a csapattagok, akik már tavaly is részt vettek a fesztiválon a "Hová süllyedt az életem?" című filmmel, több régi ismerőssel is találkozhattak, ami tovább erősítette a közösségi élményt.

A nap végén, a szegedi vasútállomáson egy jelképes koccintással – kölyökpezsgővel – ünnepeltük meg a beadott videóklip sikerét és az élményekben gazdag napot, majd visszaindultunk Kecskemétre. Az idei részvétel ismét bebizonyította, hogy a SzePi Filmfesztivál nem csupán szakmai szempontból értékes, hanem közösségépítő ereje miatt is kiemelkedő jelentőséggel bír.

Leitert Fanni (11.a)

Tőzsér Márk
A Média műhely vezetője

 

A pályamű alább tekinthető meg:

/sites/default/files/styles/tartalom_kep/public/2026-04/Weboldal_bor%C3%ADt%C3%B3%20%282560%20x%20715%20k%C3%A9ppont%29.png?h=fd8356a7&itok=kF9eMQij
Submitted by tozser.mark on