2026. 05. 11.

A Szegedi Piarista Iskola az országos Teremtésvédelemi képzőművészeti versenyét III. alkalommal hirdette meg a piarista tanulók számára. Négy korcsoportban rengeteg alkotás érkezett az ország piarista iskoláiból. A diákok az ökológiai problémákat fókuszba helyezve a teremtett viág különlegességét, esendőségét is megjelenítették, a mennyiségi növekedés helyett a minőségi, kapcsolati és hitbeli növekedésre helyezve a hangsúlyt. Meglátásaik, gondolataik vizuális nyelvén arra ösztönöznek, hogy tanuljunk meg mértéktartóbban élni, felismerve a Föld erőforrásainak végességét. A környezet megóvása az emberi élet alapfeltétele, a szeretet formája, hiszen a pusztítással nemcsak a természetet, hanem a jövő generációit is károsítjuk. Gyökereink inspiráló címadása,  a természeti mellett a kulturális környezetet is jelentette műveikben, amely meghatározza szocializációjukat, identitásukat. Így épültek be a képekbe a nemzeti és a piarista szimbólumok egyaránt.

 Az előválogatást követően a gimnáziumból öt tanuló pályaműve jutott tovább a második fordulóba, amelyek egyben szerepelhettek a diákmunkákból rendezett kiállításon. A 17-18 évesek kategóriájában 12 pályamű került a 2. forduló versenyébe, amelyből Szeleczki Léna 12. évfolyamos diákunk festménye, a "Gyökerek óvó ölelésében"  I. helyezett lett. A második helyezés: Palotás Emese "Szerelem" című rézkarca, a Váci Piarista Gimnáziumból, a harmadik helyezés: Barna Léda "Életkép" című munkája lett a Mosonmagyaróvári Piarista Iskolából. 

Iskolánkból a 11. évfolyamból Benkó Mária ,,Mélyen bennem”, Cserjés Emese: "Természetanya" (Harmóniában a teremtett világgal témában) és a "Néptáncosok" (Gyökereim témában) című képe, továbbá a 9. évfolyamból Bacsó Vivien: „Komplementer nő” és Bereczki Gergely Péter, „Gyökereim” című műve szerepelt a kiállításon a Szegedi Piarista Iskola aulájában.

Minden pályázó és továbbjutó diákunknak gratulálunk kreatív alkotótevékenységéhez!

Hürkecz Gyöngyi

Submitted by hurkecz.gyongyi on