Szeptember 30-án, a magyar népmese napján ötödik osztályos diákjaink is aktívan részt vettek a programokban. Meghallgatták A só című klasszikus népmesét, amelyet Boldis-Molnár Anna tanárnő papírszínházi előadás keretében mutatott be. A mese elgondolkodtatta őket a szeretet valódi értékéről.
Akinek kedve van, a meseíró pályázatra saját mesét is írhat, melyben szabadon engedheti fantáziáját és kreativitását.
A nap során az aulában különböző magyar népmeséket lehetett megtekinteni. A mesék világába merülhetett el az,aki a faliújságon megnézte a szebbnél szebb rajzokat A kis gömböc, A hét kecskegida és Az öreg halász és nagyravágyó felesége című mesékről. A gyerekek az alkotás örömét is átélték a népmesékhez kapcsolódva.