2026. 04. 02.

Az idei nagyböjt során alsós diákjaink egy különleges „erénytúrán” vettek részt, melyen Sárközi Sándor atya kísérte őket. A nagyhéten ennek lezárásaként lelki napot tartottunk.

Öt héten keresztül minden héten egy-egy újabb értéket – kedvességet, becsületet, bátorságot, együttérzést és megbízhatóságot – tettek bele lelki tarsolyukba. A gyerekek nemcsak imádságban és szentírási igékkel mélyültek el, hanem konkrét elhatározásokkal is törekedtek a fejlődésre.

A belső figyelmet külsőleg is kifejeztük: a hét színeinek megfelelő ruhadarabok vagy kiegészítők viselése emlékeztetett minket az aktuális feladatra. Megtanulták a tisztelettudó viselkedést kékben, az igazmondás fontosságát pirosban, és a jó melletti bátor kiállást zöldben. A negyedik héten a lila és rózsaszín jegyében az együttérzést gyakorolták, végül fehérben és citromsárgában a megbízhatóság és kötelességtudat erényével gazdagodtak.

Ez a közös út megtanított minket arra, hogy apró tettekkel, odafigyeléssel és egymás segítésével válhatunk jobbá és válhatunk igazi közösséggé. Ezeket az erényeket a nagyböjt után is igyekszünk a mindennapjaink részévé tenni. 

Hálásan köszönjük Sándor atyának a lelki vezetést, hogy hétről-hétre kísért és terelt minket a nagyböjti utazáson, a gyerekeknek pedig a kitartó lelkesedést!

Submitted by kutas.rita on