2026. 05. 19.
A Tartományfőnökségen május 14-én került sor a Piarista Segítő Háló csoport tavaszi szakmai találkozójára.
Fókuszban ezúttal a neurodiverzitás állt. A délelőtti program szakmai részét Agócs Andrea, mentálhigiénés kolléganőnk vezette le. Szó esett a pedagógusok felkészítésének kiemelt szerepéről, az egyéni tanulási utak jelentőségéről, a megbélyegzés lebontásának szükségességéről, valamint arról is, miként alakítható ki egy támogatóbb, befogadóbb intézményi környezet a sajátos működésű gyermekek számára.
A műhely során kiemelt hangsúlyt kapott a közös felelősség szerepe: a diákok, pedagógusok, szülők és segítő szakemberek együttműködése alapvető ahhoz, hogy valódi és hatékony támogatás valósulhasson meg. A résztvevők gyakorlati ötleteket és bevált módszereket is megosztottak egymással, különös tekintettel a differenciálásra, a reziliencia fejlesztésére, az érzelemszabályozásra és a kortárssegítésre.
A délutáni program keretében Tőzsér Pál Sch.P. (Szeged), a Gyermekvédelmi Titkárság vezetője ismertette az elmúlt időszak szakmai tevékenységét és fejlesztéseit. Előadásában bemutatta többek között a Titkársághoz kapcsolódó projekteket, az intézményi krízisprotokoll kidolgozását, valamint a biztonságos intézményi környezet kialakítását támogató kezdeményezéseket.
Remek alkalom volt ismét együtt gondolkodni, ismereteket bővíteni, tapasztalatokat és jó gyakorlatokat megosztani. Októberben találkozunk Szegeden!
Rokolyáné Pataki Anikó
angol nyelvtanár, kamaszmentor
/sites/default/files/styles/tartalom_kep/public/2026-05/IMG_4968.JPG?h=56d9d648&itok=dU4woMZj