A többi osztályhoz hasonlóan a 9.b osztály is kirándult, mégpedig a Balaton-felvidéken.
Láttuk a Bakonyban a Római-fürdőt, szentmisén voltunk a tihanyi apátságban, túráztunk és megcsodáltuk a kilátást a Csobáncról. Szigligeten jártunk, valamint Tapolcán és Veszprémben is. Szállásunk Nagyvázsonyban volt (mindenkinek ajánljuk), ahol a Szent István (gótikus) templomban esti imát mondtunk.
Sok olyan beszélgetés alakult, ahol az osztálytársak először szóltak egymáshoz.
Közös főzés, takarítás, röplabdázás is összehozta a társaságot.
Szépen együtt haladtunk a túrákon, igazi csapatként.
Nagyszerű volt a kísérőnk Talmácsi tanár úr, és a sofőrünk is.
Szép tájakat látva, egymás szeretetében megerősödve tértünk haza, Istennek hála!
Fehérvári Gábor osztályfőnök