A rendalapító pártfogásának ünnepén vendégünk volt Felföldi László pécsi püspök atya, iskolánk öregdiákja, aki előadásában a Szentírásból kiindulva biztatta diákjainkat, hogy merjenek elkötelezett, tudatos életet élni, majd a diákok kérdéseire válaszolt. A nap során diákjaink drámafoglalkozáson is részt vehettek, amelyet Kalazancius életének eseményei inspiráltak, továbbá Urbanek Rudolf és Görbe László piarista atyák meséltek végzőseinknek a kecskeméti piarista éveik alatt szerzett élményeikről és tapasztalataikról. Mindeközben a kilencedik évfolyam a rendházat fedezte fel Nyeste Pál és Sárközi Sándor atyák, valamint Lengvári Csaba és Szabó Dániel tanár urak vezetésével.
A nap zárásaként közösen ünnepeltünk szentmisét. A prédikációban püspök atya arra tanított minket, hogy legyünk hálásak, tudjunk ünnepelni, és tanuljuk meg megkülönböztetni a külső hangokat a belső hangunktól, valamint mindezeket Isten hangjától, amely mindig egy teljesebb életre hív bennünket. Ha ezt a hármat megtanuljuk, bízhatunk benne, hogy életünk boldogan alakul – ebben reménykedett Kalazancius atyánk is, amikor elkezdett Róma utcáin a szegény gyerekekkel törődni. A szentmise végén került sor a piarista rend generálisa, Carles Gil i Saguer atya által adományozott konfráteri diploma átadására Felföldi László püspök atya számára, amelyet Nagy Attila tartományi asszisztens atya adott át.