Március 11-én a 10.c osztály biológia tanulmányi területén tanuló diákjai intézménylátogatáson vehettek részt a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórházban, ahol kicsit jobban beleláthattak az egészségügyi rendszer működésébe. Három helyszínen zajlott a napi program: az első két helyszínen váltásban két csoportban, a harmadik helyszínen pedig együtt vett részt minden tanuló.
Az egyik helyszín a Patológia Osztály volt, ahol végigkísérték a metszetek elkészítésének útját a minta beérkezésétől kezdve a fixáláson keresztül a megfestésig. Meg is nézhettek mikroszkóppal egy mintát, majd különböző, főleg daganatos betegségek fajtáit és tüneteiket ismerhették meg. A másik állomásuk a Neurológia Osztály volt. Itt először sok információt hallottak az idegrendszer működéséről, az osztályon ellátott betegségekről. Utána kórtermekbe is bemehettek, majd pedig a szakrendelési részen EEG vizsgálatot is láthattak. Az utolsó foglalkozásuk a SKILL laborhelyiségében kezdődött. Itt a Sürgősségi Betegellátó Osztály munkatársával először a balesetek bekövetkezése eseténi legfontosabb teendőket vették át, majd egy rollerrel történő elesés utáni szakszerű kórházi ellátást ismertek meg az egyik tanulónkon bemutatva. Ezután a Sürgősségi Betegellátó Osztályon folytatódott a látogatásuk. Itt először a gipszelő terembe mentek, ahol a gipszelés elméleti tudnivalói mellett a gyakorlati részét is megismerhették, mivel önként jelentkező tanulóink közül hároman ideiglenes gipszet is kaptak; ketten a felső végtagjukra, a harmadikuk pedig a lábára. Legvégül pedig még az osztály műtőjét is megnézhették.
Összességében hasznos volt ez a nap, mivel tanulóink betekintést nyertek, hogy mi is történik egy kórház életében. Mindenki nagyon kedves volt, és a tanulók számára érdekesen, érthetően mondták el, hogy mivel foglalkoznak a különböző osztályokon.
Nagyon köszönjük, hogy elmehettünk erre a foglalkozásra.
Gyurcsányi Emilia, szaktanár