Szavalóverseny a felső tagozaton a költészet jegyében
2026. 04. 17.

2026. április 15-én került megrendezésre iskolánk felső tagozatán a szavalóverseny, amelyen húsz lelkes diák vett részt. A versenyzők a XIX. és XX. század magyar költőinek műveiből választottak.

A költészet évszázadok óta az emberi gondolatok és érzelmek egyik legnemesebb kifejezőeszköze. A szavalat pedig különleges műfaj: életre kelti az írott sorokat, hangot, ritmust és egyéni értelmezést adva a műveknek.

Idén egyedülálló módon a zsűri tagjait nem kizárólag szakmai szempontok alapján kértük fel. Olyan személyek fogadták el meghívásunkat, akik maguk is elkötelezett kedvelői az irodalomnak, így értékelésükben a művek iránti szeretet és a befogadói élmény is hangsúlyosan megjelent. A háromtagú zsűri tagja volt: Zöldi-Kovácsné Korompai Mónika, Mogyorósné Bálind Anikó és Nyeste Pál, piarista szerzetes. Részvételüket, munkájukat ezúton is köszönjük.

A legmagasabb színvonalú teljesítményt nyújtó diákok jutalma, hogy ők képviselhetik iskolánkat a közelgő Városi Versforgó eseményén. Gratulálunk minden résztvevőnek a felkészülésért és a színvonalas szereplésért, a továbbjutóknak pedig sok sikert kívánunk a következő megmérettetéshez!

Díjazottjaink:

5-6. évfolyam: 

  1. helyezés Tóth-Kovácsa Johanna (6.b)
  2. helyezés Rimaszombati Kristóf (6.a)
  3. helyezés Antal Anna (6.a)

7-8. évfolyam:

  1. helyezés Merucza Zsombor (8.c)
  2. helyezés Gerencsér Lilien (8.c) és Szilágyi Kincső (8.a)

Papp Brigitta

/sites/default/files/styles/tartalom_kep/public/2026-04/DSC_0088.JPG?h=da0e8946&itok=0BPliFXF
Submitted by papp.brigitta on