2026. április 15-én került megrendezésre iskolánk felső tagozatán a szavalóverseny, amelyen húsz lelkes diák vett részt. A versenyzők a XIX. és XX. század magyar költőinek műveiből választottak.
A költészet évszázadok óta az emberi gondolatok és érzelmek egyik legnemesebb kifejezőeszköze. A szavalat pedig különleges műfaj: életre kelti az írott sorokat, hangot, ritmust és egyéni értelmezést adva a műveknek.
Idén egyedülálló módon a zsűri tagjait nem kizárólag szakmai szempontok alapján kértük fel. Olyan személyek fogadták el meghívásunkat, akik maguk is elkötelezett kedvelői az irodalomnak, így értékelésükben a művek iránti szeretet és a befogadói élmény is hangsúlyosan megjelent. A háromtagú zsűri tagja volt: Zöldi-Kovácsné Korompai Mónika, Mogyorósné Bálind Anikó és Nyeste Pál, piarista szerzetes. Részvételüket, munkájukat ezúton is köszönjük.
A legmagasabb színvonalú teljesítményt nyújtó diákok jutalma, hogy ők képviselhetik iskolánkat a közelgő Városi Versforgó eseményén. Gratulálunk minden résztvevőnek a felkészülésért és a színvonalas szereplésért, a továbbjutóknak pedig sok sikert kívánunk a következő megmérettetéshez!
Díjazottjaink:
5-6. évfolyam:
- helyezés Tóth-Kovácsa Johanna (6.b)
- helyezés Rimaszombati Kristóf (6.a)
- helyezés Antal Anna (6.a)
7-8. évfolyam:
- helyezés Merucza Zsombor (8.c)
- helyezés Gerencsér Lilien (8.c) és Szilágyi Kincső (8.a)
Papp Brigitta