Vízkereszt a karácsonyi ünnepkör lezárása, itt az iskolában a téli szünet utáni első közös ünnepünk. Az alsós tanulóknak Nyeste Pál plébános atya tartott ünnepi szentmisét. A szentmise elején megszentelte a vizet, mellyel meghintette a jelenlévőket. Prédikációjában felhívta a figyelmünket arra, hogy mit is üzen nekünk ez az ünnep. Megjelentek a mágusok, bölcsek, akik napkeletről jöttek. Ajándékot is vittek az Isten Fiának, aki megszületett Betlehemben. Isten Fia emberré lett, hogy mi valóban Isten gyermekei legyünk. Jót tegyünk, segítsünk, fogadjunk szót. A csillag nyomán mi is legyünk világosság, Jézus világossága. Erősítse bennünk Isten a jóságot és így legyünk mi Jézus barátai.