Október 21-én TESZI nyitónapon vett részt a 10. évfolyam. A program célja az önkéntes munka témájában való elmélyülés, elcsendesedés. A megnyitó során Gere Lajosné intézményegység-vezető köszöntötte a diákokat, majd Szabó Dániel tanár úr, piarista szerzetes adott lelki útravalót, melynek középpontjában a hivatástudat állt. Ezt követően a tizenegyedikesek tanúságtételére került sor, akik megosztották tapasztalataikat az önkénteskedésről. Mindamellett, hogy örömteli perceikről, fejlődésükről beszéltek, a nehézségekről és kihívásokról is beszámoltak, valós képet mutatva ezzel diáktársaiknak. A délelőtt folyamán forgószínpad szerűen haladtak az osztályok az állomások között, ahol izgalmas programok várták őket. A bizalomjátékok során „vakon” kellett követniük egymást, majd kettőjüknek kellett egyet rajzolni, ahol közös megegyezéssel irányították a ceruzát. Ábel István és Agócs Andrea vezetésével az érzékenyítő feladatoknál a fogyatékossággal élők helyzetébe képzelhették magukat. Kipróbálhatták milyen nehézségekkel kell szembenéznie egy mozgássérültnek, egy látás- vagy hallássérült embernek. Kerekesszéket használtak, fél kézzel lakatot nyitottak, vakon zoknit párosítottak, banánt pucoltak és ettek, fehér bot segítségével tájékozódtak, valamint füldugó használatával a hallás kizárásával próbálták kitalálni miről beszél a társuk. Egy másik helyszínen csoportos beszélgetések zajlottak a segítségnyújtás fontosságáról, esetleg nehézségeiről, és arról, hogy miben fejlődhetnek az önkéntes munka közben. Szeretném megköszönni az osztályfőnökök és minden segítő kolléga közreműködését a nap lebonyolításában. Bízunk benne, hogy ezek a tapasztalások hozzájárulnak ahhoz, hogy diákjaink megtalálják az önkéntes munkában való örömöt.
(Fotó: Végh Zalán 11.c)
Bakonyiné Száraz Rita
TESZI koordinátor