2025. 10. 07.

A három 10. osztály az iskola Diáklaborjában töltötte a keddi fizikaórát.  Megvizsgálták, mit vonz és mit nem vonz egy mágnes, vasreszelék segítségével szemléltették a rúdmágnes és patkómágnes mágneses terét. Kísérleteztek áramjárta tekerccsel (elektromágnessel) is, feltérképezték mágneses mezőjét, előnyeit. A végén maradt idő néhány meglepő kísérletre is.

Mikulásné Ferencz Zsuzsanna

Submitted by ferencz.zsuzsanna on