Erasmus+ mobilitásokról élménybeszámoló
2026. 05. 14.

Hagyományainkhoz híven az idei tanévben is tájékoztatót tartottak a 9. évfolyam diákjainak azok a felsőbbévesek, akik valamilyen nemzetközi tevékenységben vagy mobilitásban vettek részt. A rendezvény célja az volt, hogy a kilencedikesek kedvet és hasznos tanácsokat kapjanak a jövő évi mobilitási és nemzetközi lehetőségekhez.

A rendezvény két háziasszonya Tajti Mira és Kovács Petra először az Erasmus tevékenységeket mutatta be általánosan, kitérve a rövid- és hosszú távú egyéni- és csoportos mobilitásokra, a nemzetközi online diákkonferenciára illetve kutató csoportra, valamint az egyéb nemzetközi tevékenységekre is, amelyek iskolánkban folynak. Beszámoltak saját mobilitásukról is, hiszen ők az idei tanévben Pamplonában voltak és a digitális felelősségvállalás témában dolgoztak együtt spanyol diáktársaikkal. Kitértek arra is, hogy az elhangzó beszámolókon kívül még Soria-ba és Zaragosa-ba is utazott, előbbi csoport francia nyelvtanulás céljából, de spanyol nyelvterületre, utóbbi pedig a Média Műhelyben szerezett tudást igyekeztek spanyol diáktársaikkal megismertetni. A két háziasszony felhívta a figyelmet arra is, hogy az utazási lehetőségeken kívül a diákoknak lehetőségük van arra, hogy az argentínából érkező csoportot csak fogadják otthonaikban, ezzel is tágítani tudják ismerettségi körüket és gyakorolni tudják az angol nyelvet.  

A tájékoztató további részében Csóka Luca és Jakab Viktória a két-hónapos Tafalla-i (Spanyolország) tapasztalatukat mesélték el a jelenlévőknek. Szó volt még a fogadásról is, mivel ők nem csak utaztak, hanem fogadták is a diáktársakat Kecskeméten két hónapra. Utána következett Barina Lilla és Katona Lujza, akik Párizs mellett, Pontoise-ban voltak egyhetes francia nyelvtanulást célzó mobilitáson és fogadtak is diákot. Csikai Gabriella és Csikai Zsófia a Salzburg-i (Ausztria) mobilitás során szerzett élményeket és tanultakat osztották meg diáktársaikkal. Végül pedig Merza Léna a Tafalla-i mentális egészség témában végzett munkájukat és tapasztalataikat mutatta be a kilencedikeseknek. 

Hisszük, hogy a diáktársak beszámolói kellő impulzust adtak a fiatalabbaknak arra, hogy ők is részesei legyenek a mobilitások mellett egyéb nemzetközi tevekénységekben, ezzel is erősítve nyelvtudásukat, nyitott hozzáállásukat a különböző projektekhez, valamint önállóságukat, ami a jövőjüket nézve, elengedhetetlen.  

Köszönjük a tájékoztatóban részt vevő diákoknak, hogy igényes beszámolóik révén a kilencedik évfolyam betekintést nyerhetett iskolánk nemzetközi életébe. 

Borbély Beáta

/sites/default/files/styles/tartalom_kep/public/2026-05/IMG_9454.JPG?h=e93a6a8d&itok=jf3XL6SY
Submitted by borbely.beata on