2018. 12. 03.

Munkamegbeszélést tartottunk a Kecskeméti Református Egyházközség intézményeinek és iskolánk vezetői csapatának tagjaival a piarista kollégiumban. A találkozón bemutattuk egymásnak intézményünk szerkezetét és működési rendjét, beszéltünk az előttük álló kihívásokról. A résztvevők személyes bemutatkozása után a párhuzamos területen dolgozó vezetők külön megbeszélést tartottunk, amiről aztán plenárisan számoltunk be. A konferencia végén közösen megtekintettük a megújult kollégiumot, majd a Református Konviktus látta vendégül ebédre a résztvevőket.

A két, több évszázados kecskeméti intézmény közösen is keresi azokat a lehetőségeket, amivel hatékonyabban teljesítheti közoktatási és egyházi szolgálatát a város javára. Ennek érdekében készek együttműködni az oktatás más szereplőivel, akár kezdeményezően is. Fontosnak gondolják a tudásmegosztást, az együttműködő hálózatok fejlesztését. Mindezt építhetik meglévő kapcsolataikra, ahogy például a kecskeméti közoktatási diákotthonok már régebb óta tartanak közös programokat, csakúgy, mint az egyházi hagyományokra, kapcsolatokra. Mindkét intézmény-együttesben számos tapasztalat halmozódott fel, amit készek megosztani, vagy új együttműködésekbe bekapcsolódni.

Mikulás Domonkos igazgató

 

Submitted by mikulas.domonkos on