Március 21-én a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán rendezték meg a Horváth István Károly Latin nyelvi és Ókortudományi Verseny döntőjét.
Mohay Henrik 12. b osztályos diákunk ragyogó versenyzéssel országos 3. helyezést ért el a rangos megmérettetésen. Ezzel első ízben szerzett érmet kecskeméti piarista diák a verseny maiores (11-12. évfolyamos) kategóriájában.
A három fordulós verseny komoly felkészülést és komplex tudást követel meg a résztvevőktől: az első fordulóban évente változó tematikájú irodalmi, történelmi és művészettörténeti ismeretekről kell számot adniuk, a másodikban latin szöveg fordítása a feladat, míg a harmadikban összetett nyelvtani tesztet oldanak meg a versenyzők.
Az eredményhirdetés előtt rövid sétát tettük Szeged belvárosában, a Dómban és a Tisza-parton. Ezután meghallgattuk a Klasszika-Filológia és Neolatin tanszék munkatársai által fejlesztett nyelvtanulást segítő digitális eszközökről szóló rövid ismertető előadást. A döntő alkalmat adott a latinos diákok és tanárok közötti találkozásra, kötetlen beszélgetésre.
Gratulálunk Henriknek a nagyszerű eredményhez és további sikereket kívánunk!
Sipőcz Brigitta felkészítő tanár